Розпочати розмову

Як залишити відгук та інші питання про це

Відгуки побічно свідчать про доброчесність продавця і покупця. Чим більше у користувача позитивних відгуків, тим більше у нього було успішних покупок або продажів.

Як можна залишити відгук?

І. Відгук, коли продаж ще не відбувся.
Текстовий відгук може лишити покупець навіть після спілкування в чаті з продавцем. Це дозволить поділитися враження від спілкування з продавцем, розповісти про свій досвід іншим користувачам.

Нам важливо, щоб на Шафі було все прозоро. Тож продавець може також лишити відгук покупцю. Запит на відгук з'явиться в пуш-повідомленні, коли покупець залишить відгук продавцю. Перейти на форму відгуку можна лише з пуш-повідомлення, яке отримає продавець. Можливість лишити відгук першим є тільки у покупця.

ІІ. Текстовий відгук після продажу. 

Запит на відгук діє протягом 30 днів з моменту позначки товару проданим (коли продавець позначив товар проданим або ж це відбулося автоматично). Лишити відгук першим після продажу може будь-хто із користувачів: продавець чи покупець.
Коли один із учасників продажу залишає першим відгук, то такий відгук не публікується, доки не мине 14 днів з моменту написання відгуку або інший користувач не залишить зустрічний відгук.

Точно відгук публікується через 14 днів або в момент публікації зустрічного відгуку.
Наприклад, продавець на 29-й день дії запиту на відгук вирішив поділитися своїми враженнями від взаємодії з покупцем та написав відгук.
Покупцю в цей же день прийде запит на зустрічний відгук, який діятиме 14 днів. Після того, як мине цей час, лишити зустрічний відгук неможливо.

Важливо: після продажу не просто можна лишити відгук (один раз!), але й редагувати попередній, який лишили користувачу під час спілкування. Знаємо, що всяке буває і думка може змінитися. Як кажуть перше враження може бути хибним. Щиро бажаємо вам тільки яскравих вражень від покупок та продажів😊

Як відзначити покупця і як залишити відгук, можна почитати тут. Там же знаходиться інструкція для покупця, починаючи з кроку 4. 

Після позначки товару, який проданий, вам прийде лист на пошту. Якщо ви пропустили його або видалили, не турбуйтеся, запити на відгук доступні у вашому профілі: Меню (праворуч від фото) - Мої відгуки. Запити відсортовані за датою їх появи

Зверніть увагу, що вам потрібно вибрати - позитивний або негативний відгук ви хочете залишити. Якщо під час покупки / продажу сталася неприємна ситуація, розкажіть про неї у своєму відгуку. При цьому обов'язково коротко опишіть суть події. Порожні негативні відгуки або неінформативні (наприклад, "не рекомендую") не пройдуть модерацію і будуть відхилені.

1. Що таке позитивний і негативний відгук?

Це інструмент, який допомагає користувачам здійснювати безпечні покупки та продажі. У профілі користувача і у картці товару під його логіном ви завжди зможете знайти кількість позитивних (зелених) і негативних (червоних) відгуків.
Перш ніж домовлятися про купівлю/продаж, почитайте відгуки про співрозмовника на Шафі.

2. Чому мій негативний відгук не відображається у користувача в профілі?

Всі негативні відгуки проходять перевірку. Це може зайняти близько 14 днів.

Негативний відгук буде відхилений, якщо:

 • листування повністю або частково велося не через Шафу;

 • покупець написав відгук про якість товару, але з моменту отримання речі вже пройшло більше, ніж 30 днів;

 • не публікувати негативний відгук попросив той, хто його залишив. Для цього потрібно написати Відділу турботи.
  Уточнення : фахівці відділу турботи можуть видалити відгук, якщо в листуванні на Шафі людина, яка залишила відгук, підтвердить, що згодна його видалити (йому не обов'язково окремо писати про це Відділу турботи)

 • містить в собі неправдиву інформацію і / або ненормативну лексику, образу, наклеп; але адміністрація Шафи може прибрати образливо слово, наприклад, та опублікувати відгук без нього. 

 • відгук про те, що користувач взяв реквізити й не сплатив річ;

 • відгук про те, що покупець відмовився від замовлення на пошті, якщо товар надсилався Безпечною оплатою, Післяплатою або Продавцю на картку з післяплатою (не важливо, чи була мінімальна передплата). Тобто покупець має право відмовитися від замовлення.  

 • якщо описано незадоволення термінами доставки, хоча продавець відправив вчасно або в обумовлені терміни (тобто специфіка роботи логістичної компанії);

 • якщо покупець пише у відгуку про дефекти, які були описані в оголошенні чи їх було видно на фото; 

 • якщо відгук підсилює негатив від невдалої покупки чи продажу;

 • відгук не містить в собі деталей (відсутній текст, неінформативний);

  Пам'ятайте, кожен учасник купівлі/продажу має право розповісти про свій досвід і поділитися суб'єктивною думкою, як в позитивному відгуку, так і в негативному. Головне, обрати правильну форму😉

Чому мені прийшло повідомлення, що я відзначена покупцем, якщо я не купувала цю річ?
Швидше за все, продавець зазначив вас покупцем помилково. Напишіть Відділу турботи про це. Нам буде потрібне посилання на товар або логін продавця і назва товару, покупцем якого вас відзначили.

Що робити, якщо неправильно зазначила покупця?
Напишіть Відділу турботи про це. В такому випадку нам буде потрібним посилання на проданий товар і на профіль правильного покупця. Після отримання цих даних ми зможемо виправити ситуацію =)

Відзначила річ як продану помилково або було повернення від покупця
Зняти позначку "Продано" з речі не можна. Якщо ви випадково відзначили її як продану або покупець повернув товар і він знову з'явився у вас в продажу, вам необхідно заново розмістити цю річ на продаж або активувати це оголошення з вкладки "Продано";  яка є в розділі "Мої речі".Після цього напишіть у Відділ турботи, спеціалісти повернуть вам % від продажу.

Чи можна залишити негативний відгук, якщо покупець відмовився від покупки, порушивши домовленості?
Такої можливості немає, тому що продажу не було. Але ви можете лишити зустрічний відгук з пуш-повідомлення, якщо покупець залишить першим вам відгук.
Покупець може відмовитися від покупки або броні. Рекомендуємо попереджати своїх потенційних покупців про те, що час на оплату обмежений. Якщо протягом обумовленого часу оплата не прийшла, ви можете зняти бронь і продати цей товар іншому користувачеві.


Я вирішив спірну ситуацію з покупцем, але все одно отримав негативний відгук. Можна його відхилити?
Такої можливості немає. Ми за чесність і прозорість.

Що робити, якщо мені не залишили відгук?
Так буває :( Ми зі свого боку дуже рекомендуємо і просимо всіх користувачів (в листах, в повідомленнях) писати відгуки. Більше ми  ніяк на це не можемо вплинути. Зате можете ви! Напишіть користувачеві, що будете вдячні за відгук, і залиште йому коментар від себе. Велика ймовірність, що він відгукнеться на прохання.

Вибрати файли або перетягніть файли
Це допомогло?
Так
Ні
 1. Марія

 2. Опубліковано
 3. Оновлено

Коментарі